Sydney

Co pro nás znamená Sydney?

Překrásný přístav, dechberoucí pobřeží, nádherné pláže, teplé a příjemné podnebí, kosmopolitní kultura...i tak lze charakterizovat australské město Sydney.


Sydney je bezesporu nejznámějším australským městem. Není však hlavním městem, jak se díky jeho popularitě může zdát. Sydney je australským nejstarším i největším městem se 4,5 miliony obyvatel. Je hlavním městem státu New South Wales. 

Do Sydney se určitě vyplatí jet podívat, i kdybys studoval na opačném konci Austrálie - město je totiž plné úžasných lákadel. V Sydney máš jak obrovské možnosti pro kulturní vyžití, tak řadu atraktivních pláží pro sportovní aktivity. Sydney je obklopené nádhernými národními parky. Centrum Sydney se může pochlubit jedním z nejkrásnějších přístavů na světě, kterému dominuje proslulá opera - Sydney Opera House a železný most - Sydney Harbour Bridge. Město bylo několikrát oceněno jako nejlepší světová destinace a nejlepší světové turistické město.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace